Wróć do listy wpisów

Wiele osób rozważających skorzystanie z terapii biorezonansu zastanawia się nad tym, czy musi korzystać z oferty specjalistów od naturopatii, homeopatii i innego rodzaju terapeutów, czy lepszym rozwiązaniem byłoby samodzielnie przeprowadzanie terapii w domu. Jak wygląda to w praktyce? Czy urządzenia do biorezonansu są przystosowane do użytku domowego, czy może je obsługiwać osoba bez doświadczenia i odpowiedniej wiedzy oraz, czy są alternatywne metody terapii dostępne do zastosowania domowego?

Obsługa urządzeń do biorezonansu – Mezator BRT

Urządzenia służące do terapii biorezonansowej różnią się wieloma parametrami, w tym technologią.  

Przykładem takiego urządzenia jest Mezator BRT, który umożliwia przeprowadzenie terapii bezkontaktowej, tłumiąc patologiczne spektrum częstotliwości wahań, jednocześnie wzmacniając fizjologiczne częstotliwości wahań. Ten model charakteryzuje się niewielką wagą i rozmiarem, dzięki czemu można zabrać go w dowolne miejsce, przeprowadzając badanie np. w domu pacjenta. Jego obsługa nie jest trudna – wystarczy postępować zgodnie z instrukcją, by w aplikacji stworzyć nowy profil, złożoną terapię i ustawić wszystkie wymagane parametry. To urządzenie nie wymaga posiadania wcześniejszego doświadczenia ani rozbudowanej wiedzy, by przeprowadzić terapię, jednak jest przede wszystkim dedykowane dla dietetyków, homeopatów czy neuropatów oraz innych osób, które chcą poszerzyć swoją ofertę.

Urządzenie do biorezonansu – Mezator M1

Innym urządzeniem do biorezonansu jest Mezator M1, który jest niezwykle zaawansowanym modelem dla profesjonalistów. Dzięki niemu można rozwinąć swoją działalność, diagnozując problemy zdrowotne w obrębie układu odpornościowego, nerwowego, oddechowego, by trafniej i skuteczniej dopasować terapię. Jako że zestaw zawiera nie tylko urządzenie główne, ale także przewody, bioinduktory i aluminiowy pokrowiec – walizkę, można go zapakować i wykorzystać w domu pacjenta. Dodatkowo aplikacja Mezator M1 Help Tools daje dostęp do wielu filmów instruktażowych, praktycznych informacji z zakresu diagnostyki i najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami. Pomimo tego Mezator M1 jest dedykowany osobom posiadającym co najmniej podstawową wiedzę na temat diagnostyki i biorezonansu, które będą mogły wykorzystać go do prowadzenia swojego biznesu. 

Inne urządzenia, które mogą wykorzystać w domu osoby prywatne

Mezator Quantum nie jest urządzeniem do biorezonansu, jednak wciąż pozwala na przeprowadzenie wielu ważnych badań. Wykorzystuje on medycynę kwantową, wspierając profilaktykę zdrowotną. Dzięki niewielkim rozmiarom i kompaktowej budowie może zostać bez trudu zabrany na wizytę domową. Urządzenie potrafi zdiagnozować układ hormonalny, zmiany reumatoidalne, tarczycę, trzustkę, układ rozrodczy oraz wiele innych. Mezator Quantum to model odpowiedni dla każdej zainteresowanej osoby – jest przeznaczony dla fizjoterapeutów, dietetyków czy trenerów, jednak znajdzie zastosowanie również w użytku domowym u sportowców oraz innych osób dbających o swoje zdrowie. Nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy ani do jego obsługi, ani do interpretacji wyników. 

Jeśli troszczą się Państwo o swój umysł oraz o ciało, prowadząc aktywny tryb życia, warto poznać urządzenie Mezator Freq, które pozwala na efektywny relaks mięśni i całego ciała. Bazuje ono na metodzie nazywanej protokołem doktora Rife’a, która wykorzystuje mikroprądy powodujące wzrost ATP (koenzym) w organizmie. Dzięki temu usuwa toksyny, przyspiesza gojenie ran i uśmierza ból. Urządzenie jest niezwykle intuicyjne, dlatego bez problemu poradzą sobie z nim zarówno profesjonaliści, jak i użytkownicy indywidualni.