Wróć do listy wpisów

Biorezonans jest metodą terapii i diagnostyki, która opiera się na działaniu pola elektromagnetycznego o określonej częstotliwości. Wykorzystuje ona zjawiska zachodzące w komórkach wirusów, bakterii czy alergenów, ale także w każdej komórce naszego ciała. Dzięki temu pomaga leczyć wiele chorób, schorzeń oraz dokonywać niezwykle precyzyjnej diagnostyki. Czy biorezonans jest na pewno bezpieczny i czy istnieją sytuacje, w których lepiej zrezygnować z korzystania z tego rodzaju urządzeń?

Bezpieczeństwo biorezonansu

Biorezonans wykonywany np. urządzeniem Mezator M1, które łączy w sobie funkcje diagnostyki i usuwania problemów zdrowotnych, zasługuje na szczególną uwagę. Umożliwia on bowiem analizę struktury tkanek na poziomie komórkowym, wykrywanie i destrukcję wirusów, pasożytów, infekcji i bakterii, a pacjent może otrzymać prognozę stanu zdrowia na najbliższe 3-5 lat. Diagnostyka jest prawie natychmiastowa, gdyż skanowanie jednego organu trwa 2-3 sekundy, a całego ciała w granicy 20 minut. Mezator M1 obejmuje aż 688 jednostek chorobowych, 192 patogeny i wirusy. Czy te urządzenia są bezpieczne?

Pacjent podczas terapii lub diagnozy przyjmuje pozycję siedzącą, po czym diagnosta zakłada bioinduktory na uszy. Urządzenie działa w oparciu o technologię NLS (system nieliniowy), która wykorzystuje interfejsy mózgowe w celu przekazania dokładnych informacji na temat stanu ciała. Fale elektromagnetyczne przechodzą przez organizm bezboleśnie, nieinwazyjnie i bezpiecznie, precyzyjnie określając stan tkanek, organów oraz komórek.

Innym urządzeniem do biorezonansu jest Mezator BRT wykorzystujący wahania elektromagnetyczne rezonujące z ustrojem organizmu ludzkiego. Sprzęt generuje zmienne pole elektromagnetyczne będące nośnikiem częstotliwości. Terapia z pomocą urządzenia jest niezwykle komfortowa i bezpieczna. Dodatkowo jest ona bezkontaktowa. Mezator BRT posiada aż 3123 wgrane programy terapii.

Bezpieczeństwo biorezonansu opisaliśmy także w naszej bazie wiedzy.

Skutki uboczne biorezonansu

Skutki uboczne terapii biorezonansem mogą być wynikiem intoksykacji organizmu przez martwe patogeny. Zniwelowanie bakterii, grzybów i wirusów powoduje nagłe uwolnienie do krwiobiegu oraz układu limfatycznego obcych antygenowo białek. Z tego powodu można odczuwać lekkie osłabienie, jednak większość pacjentów nie zgłasza żadnych objawów, dlatego nie istnieją potwierdzone skutki uboczne stosowania biorezonansu.

Przeciwwskazania, których należy przestrzegać

Pomimo tego, że biorezonans jest metodą bezpieczną, istnieje kilkanaście przeciwwskazań do jego stosowania. Przede wszystkim trzeba wymienić posiadanie rozrusznika serca lub zastawki serca. Z terapii nie powinny korzystać także kobiety w ciąży oraz dzieci do 5. roku życia. Przeciwwskazaniem jest choroba zakrzepowa, epilepsja, choroby układu nerwowego o ostrym przebiegu oraz stany po przebytych wielokrotnych udarach mózgu. Pacjentami nie powinny być osoby z pompą insulinową na stałe, z klipsami naczyniowymi, implantami ślimakowymi lub elektronicznymi. Do przeciwwskazań zalicza się również zaburzenia osobowości, psychozy, nerwicę z natręctwami, choroby psychiczne oraz choroby przebiegające równolegle z zaburzeniami psychicznymi. Odradza się wykonywanie terapii pacjentom w opatrunkach gipsowych bez względu na przyczynę.

Jeśli chcą Państwo poznać więcej informacji na temat biorezonansu i NLS, zapraszamy do przeczytania więcej o technologiach zastosowanych w urządzeniach.