Wróć do listy wpisów

Terapia lub diagnostyka z wykorzystaniem urządzeń do biorezonansu jest uważana za bezpieczną, jednak podobnie jak w przypadku innych urządzeń, również i tu istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonania. Mogą być nimi m.in. wszczepiony rozrusznik serca lub choroby nowotworowe, ale nie jest to pełna lista ograniczeń. Jakie są najważniejsze ograniczenia do stosowania biorezonansu?

Jak przebiega terapia lub diagnostyka urządzeniami do biorezonansu?

W przypadku korzystania z urządzenia do terapii biorezonansowej wykorzystującego fale elektromagnetyczne Mezator BRT cała terapia jest bezkontaktowa. Urządzenie poprawia funkcje organizmu dzięki harmonijnej transformacji rezonujących wahań elektromagnetycznych. Tym samym doskonale sprawdzi się w codziennej pracy neuropatów, homeopatów, dietetyków i diagnostyków. Jego precyzyjne i efektywne działanie pomaga w leczeniu m.in. alergii, cukrzycy, zapalenia oskrzeli – obejmuje on w sumie aż 3123 programy.

Terapia urządzeniem Mezator M1 jest całkowicie bezbolesna i nieinwazyjna. Pacjent przyjmuje pozycję siedzącą, jednak nie może siedzieć ze skrzyżowanymi nogami ani rękami. Diagnosta zakłada osobie poddającej się badaniom bioinduktory, po czym urządzenie w kilka chwil przekazuje wyczerpujący raport na temat kondycji tkanek, narządów, obecnych patogenów i prognozę zdrowia na najbliższe kilka lat, w zależności od wybranego programu. Mezator M1 analizuje strukturę i tkanki na poziomie komórkowym, wykrywając obecność wirusów, infekcji, bakterii i grzybów wraz z ich lokalizacją. Badanie zwraca wyniki o poziomie dokładności niemal 95%.

Terapia biorezonansowa – przeciwwskazania

O tym, czy terapia biorezonansowa może zostać bezpiecznie przeprowadzona, decyduje lekarz na podstawie dokładnego wywiadu z pacjentem. Sama metoda jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna, a podczas terapii nie występuje żadne szkodliwe promieniowanie. Pomimo tego osoby posiadające wszczepiony rozrusznik serca, będące w ciąży, po odbytym przeszczepie narządów, przebytym zawale serca czy cierpiące na epilepsję, nie powinny korzystać z takich rozwiązań. 

Z terapii biorezonansowej nie mogą skorzystać także osoby posiadające metalowe implanty w ciele oraz stałą pompę insulinową. Wśród przeciwwskazań wymienia się dodatkowo implanty elektroniczne, ślimakowe oraz klipsy naczyniowe. 

Nie jest to terapia również dla osób poniżej 5 roku życia, a nawet kobiet podczas menstruacji. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia badań są dodatkowo wielokrotne udary mózgu i choroby układu nerwowego o ostrym przebiegu. Nie powinno wykonywać się diagnostyki ani terapii na osobach chorych psychicznie, w chorobach przebiegających równolegle z zaburzeniami psychicznymi, w nerwicy z natręctwami, przy zaburzeniach osobowości i cierpiących na psychozę. Chorzy w opatrunkach gipsowych bez względu na przyczynę założenia opatrunku także nie powinni skorzystać z badań ani terapii biorezonansem.

Warto skonsultować się z lekarzem

Przed biorezonansem warto skonsultować z lekarzem obecność silnej alergii na metale – sama alergia nie jest przeciwwskazaniem, szczególnie jeśli podejrzewa się występowanie bakterii, pasożytów lub grzybów. Zaleca się ją natomiast osobom cierpiącym z powodu bólu stawów, na tle nerwowym, z powodu stanów zapalnych oraz chcących rzucić palenie. Szczególną ostrożność powinny zachować także osoby z silnymi zaburzeniami pracy narządów, takich jak nerki, wątroba oraz po wylewach. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej, zapraszamy do bazy wiedzy.